HAFTA SONU KAÇAMAĞI'NDA SAPANCA! :)

Perşembe, Mayıs 30, 2013

Merhabalarr. Geçtiğimiz Cuma günü eşim küçük bir operasyon geçirdi bileğinden. İş yerinde sürekli mause kullandığından bileğinde küçük bir yağ bezesi oluşmuş. Damarlara baskı yaptığından dolayı ağrı veriyordu. Sol elini kullanmaya başladığı halde ağrı geçmeyince ameliyat şart oldu. Sabahtan gittik. Ameliyatını oldu akşama çıktık şükür. Ertesi gün kayınvalidemler hep beraber bize geldi. Akşama da annemler. :) Güzel bir akşam geçirdik. :) Eee ameliyat küçük olunca akşamdan planlar yapıldı. Önce Yuvacık'a gidelim diye düşündük.Sonra Feride'ye danıştım. Sağolsun Sapanca Yayla Alabalık'ı önerdi bize. :) Uzak dediler ilk başta biraz ama ; gittik bizden daha çok eğlendiler. :)
Sapanca çok güzel bir yer. Hepimize Karadeniz turumuzu anımsattı. Yol kenarları meyve ağaçlarıyla doluydu. Kiraz ağaçları, kirazları taşıyamayacak haldeydiler o derece. :) 
Yayla alabalığın iki tesisi varmış. Biz navigasyondan önce ilkini işaretleyince.Aradık,baktık burada dere yok. :) Feride dere olduğunu vs söyleyince cezbetmişti özellikle bizi. :) Yasin hemen görevliye sordu. Diğer şubenin   dağ yolunda olduğunu söyledi. Tarif edince tabelalardan da devam edip bulduk. 5 km yukarıda olmasına rağmen dağ havası başka birşey. O kadar güzel ki hava. Kesinlikle tekrar gitmek isterim. :) 
Burası da  alabalıkların yetiştirildiği havuzlar. Sadece restourant olarak değil,otel olarak ta hizmet veriyor. 
Asma halatlı köprüyü görünce resim çektirmemek olmazdı pek tabi. :)
Tahmin ettiğimden çok fazla kalabalıktı. Arabasına atlayan gelmiş. Bir sürü de buraya benzer tesis var. Bir de Natürköy var. Oraya da gitmek lazım,yazıyı yazmadan önce internet sitesine baktım,muhteşem gözüküyor. :) Konu balığa gelince gerçekten lezzetliydi. Fakat benim gibi balığı tavada ya da ızgara seviyorsanız; merak edip te kiremitte sipariş etmeyin.Kötü değildi ama balık ta ızgara yenir gibi geliyor bana. :)
Yemeklerimizi yiyip Yayla'dan ayrıldık. Çayımız,pastamız hazırdı. :) yolda dere kenarında gördüğümüz banklara oturmak istedik. Oturduk ta. 10 liraya masalar kiralanabiliyormuş. O şekilde oturduk. Haberiniz olsun giderseniz şaşırmayın. :)
Dere de hızlı akıyordu,bakmayın burada böyle durduğuna. :) Korka korka da olsa resimlerimizi çektik sonuçta. :) Mutlu,mesut bir hafta sonu geçirdik böylece. :) Hoş gitmeseydik te mutlu,mesut olurduk. Hep gelin  emi? :)

You Might Also Like

5 yorum

 1. çok geçmiş olmuş ayrıyeten en kdar güzelde eğlenmişsiniz.

  YanıtlaSil
 2. Sapanca mükemmel bir yer bende buraya okurken gitmiştim çok özledim

  YanıtlaSil
 3. oohh ne kadar güzel bir mekanmış..
  insanın içi açılıyo bakınca bile..

  YanıtlaSil
 4. Çok geçmiş olsun canım... aynı sorunlar bizdede oluyor malum... Doktorlarımızın bilgisi sayesinde sağlıklı oluyoruz.
  Sapanca ne güzeldir doğası havası suyu alabalığı.... muhteşem yerdir mutlaka herkesin gidip gezmesi görmesi gereken bir yer. kum deniz güneşi sevmeyenler bu tarz yerlerde tatil dahi yapabilirler. bedeni dinlendirip stresi yok ediyor.... Ayrıca toprakla içiçe olmasıda vücudun elektriğini alıyor..

  YanıtlaSil
 5. @htchndr Çok sağol canım. Ailemle olunca nerede olsam eğlenirim sanırım. :)
  @Tuğba M Arabamız olsa kaçar kaçar giderdim sanırım bende haftasonları. Gerçekten çok güzel bir yer. :)
  @Samsun Havası Evet bizede çok iyi geldi gerçekten. :)
  @Huzuru Kalbimde Evet ama denizde bambaşkadır. Hepsinin yeri ayrı. :)

  YanıtlaSil